Formula 1, vazhdon “lufta” brenda skuderisë Mercedes në Teksas

Sport
296
0
sample-ad

Ka përfunduar raundi i fundit i provave të lira për çmimin e Madh te SHBA. Pilotët e skuderisë, Mercedez, kanë arritur të zënë vend të parë dhe të dytë me kohën më të shpejtë. Nico Rosberg ka mundur të realizjë kohën më të shpejtë dhe do ti japë atij mundësinë për tu nisur i pari në garën e nesërme. Kjo është gara e 17-të e kampionatit botëror të Formula 1, dhe zhvillohet në cirkuitin Americas në Austin.

Ja renditja e kohëve më të shpejta dhe renditja se si do të nisen makinat në garën e nesërme.

1) Nico Rosberg (Mercedes) 1:36.067

2) Lewis Hamilton (Mercedes) 1:36.443

3) Valtteri Bottas (Williams) 1:36.906

4) Felipe Massa (Williams) 1:37.205

5) Daniel Ricciardo (Red Bull) 1:37.244

6) Fernando Alonso (Ferrari) 1:37.610

7) Kevin Magnussen (McLaren) 1:37.706

8) Kimi Raikkonen (Ferrari) 1:37.804

9) Adrian Sutil (Sauber) 1:38.810

10) Pastor Maldonado (Lotus) 1:38.467

11) Sergio Perez (Force India) 1:38.554

12) Jenson Button (McLaren) 1:37.655*

13) Nico Hulkenberg (Force India) 1:38.598

14) Daniil Kvyat (Toro Rosso) 1:38.699

15) Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) 1:39.250

16) Esteban Gutierrez (Sauber) 1:39.555

17) Sebastian Vettel (Red Bull) 1:39.621

18) Romain Grosjean (Lotus) 1:39.679

Facebook Comments

POST A COMMENT.

13 − nine =