Arrestohet 26-vjeçari për vrasje në 2013 në Drenovë

AktualitetKronike
310
0
sample-ad

Albano Kostika i shpallur në kërkim nën akuzën e armëmbajtjes pa leje dhe vrasjes me paramendim është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Tiranës. Ndaj 26- vjeçarit Kostika, Gjykata e Korçës kishte dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” pasi ishte akuzuar për vrasje. Burime të Policisë së Tiranës deklarojnë se Kostika akuzohet për vrasjen e 42-vjeçarit Vason Lito, të ndodhur në vitin 2013 në Drenovë. Pas kryerjes së krimit, 26-vjeçari ishte ishte arratisur, ndërkohë që arrestimi i tij është bërë i mundur sot nga uniformat blu të kryeqytetit.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

15 − one =