Zyrtare, “Perandori”Adriano do të luajë në Francë

Sport
322
0
sample-ad

Pas shumë zërave në merkaton e verës për të ardhmen e tij, këto ditë, ish sulmuesi i skuadrave italiane të Interit dhe Romës, Adriano, ka mbërritur në Francë për të firmosur kontratën e tij me skuadrën e Le Havre. Këtë gjë e ka vërtetuar eksperti i merkatos, Gianluca Di Marzio, në sajtin e tij.

Zyrtarizimi i sulmuesit me kombësi Braziliane me skuadrën që ndodhet në kategorinë e dytë të kampionatit francez, do të bëhet në orët e ardhshme.

“Perandori” do të rikthehet tashme të luajë në europë, pas eksperiencave në vendine tij me fanellat e Corinthians, Flamengo dhe të fundit Atletico Parananense.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

14 + two =