Tronditet La Liga: Hetime për futbollistët, ndër to edhe “bigët”

Sport
205
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4044″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pas rasteve të Messit dhe Neymar, në Spanjë është hapur sërisht hetimi për evazion fiskal. Thesari spanjoll, sipas të cilit i referohet “El Mundo”, është duke hetuar mbi disa lojtarë të rëndësishëm të La Ligës, ndër to është Casillas, Sergio Ramos, Xavi, Iniesta, Pique, dhe ish lojtari i realit, që tani luan tek Bayern, Xabi Alonso.

Në Spanjë, siç parashikon një ligj i vitit 1996, lojtarët mund të përfitojnë nga klubet e tyre 15 përqind të shumës që përfitohet nga të drejtat televizive. Thesari akuzon se, klubet nuk po tregojnë aktivitetin real të tyre.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

one × 1 =