Trafikimi i lëndëve narkotike, arrestohet biznesmeni nga Fieri

AktualitetKronike
218
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4225″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Operaconi antidrogë nga Policia e Shtetit dhe Krimet e Rënda kanë vënë në pranga një biznesmen nga qyteti i Fierit, i cili është arrestuar për trafikim të lëndëve narkotike nga Turqia në Shqipëri, e më tej me destinacion Italinë. Biznesmeni Orvel Hebeja u arrestua për trafikim të 59 kilogramë heroine ndërsa bashkë me të ka rënë në pranga edhe shoferi i tij.

Ky operacion u zhvillua në bashkëpunim mes prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe prokurorisë së Turqisë. Ishin pikërisht autoritetet turke të cilat vunë në pranga në Turqi, Leonard Tusnikun, shoferin e biznesmenit që ju kapën 59 kg heroinë, por pas hetimeve të kryera, rezultoi se lenda narkotike i përkiste biznesmenit. Orvel Hebeja ka në pronësi një kompani të vajrave lubrifikantë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

13 − 11 =