Shqiptarët dhe grekët sherr në lokal

Kronike
232
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4141″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Mëngjesi i ditës së sotme ka qenë fatal për një 44 -vjeçar grek, i cili ka mbetur i vrarë , ndërsa një shqiptar 21-vjeçar është plagosur pas një sulmi me armë zjarri, në një lokal (Bar) në kryqëzimin e rrugësve “Hiu” dhe “Kritis” në Platia Vathis të shtetit Grek.

Ndërkohë, sipas policisë, një fuoristradë me xhama të zinj, në të cilën ndodheshin dy persona, ndaloi para lokalit, një kafe-bar që i përket një shtetasi shqiptar, dhe njeri prej tyre hapi zjarr me armë të tipit automatik. Në momentin kur ndodhi ngjarja, brenda lokalit ndodheshin shtatë persona.

Bëhet e ditur se nga të shtënat, humbi jetën një shtetas grek që në atë moment ndodhej jashtë lokalit, dhe u plagos lehtë një grua që ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Autorët u larguan me shpejtësi nga vendngjarja. Policia shqyrton versionin e larjes së hesapeve, ndërkaq, motivet e sulmit mbeten të panjohura.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seventeen + 11 =