Ndahet nga jeta aktori i njohur Fadil Kujovska

AktualitetKryesore
233
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4036″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ndahet nga jeta në moshën 63 vjeçare aktori i njohur Fadil Kujovska.
Kujovska ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme pasi kishte dy vite që vuante nga një sëmundje e rëndë. Aktori kishte shumë pak kohë që ishte kthyer nga Italia, ku kishte shkuar për trajtimin e sëmundjes.
Fadil Kujovska ka lindur më 14 shkurt 1951 në Tiranë. Ka kryer studimet e larta për aktrim në Institutin e Lartë të Arteve dhe në vitin 1974 filloi punë në Televizionin Shqiptar. Në vitin 1975 interpretoi në Teatrin e Gjirokastrës, ndërsa nga viti 1978 ishte aktor në Teatrin Kombëtar, ku spikati në fushën komike.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × one =