Kundërshtuan patrullën, arrestohen tre persona dhe dy në kërkim

AktualitetKronike
209
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4033″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Arrestohen nga policia tre persona pasi kanë kundërshtuar patrullën. Në pranga të efektivëve të Sarandës kanë përfunduar, Ermir Vejzati, Paolo Tepelena dhe Petrit Gjoka. Policia e qytetit bregdetar njofton gjithashtu se dy persona janë shpallur në kërkim: Benard Bajramin dhe Aleksandër Gjoka.

Të pesë personat nga Delvina në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kundërshtuar me dhunë patrullën e policisë dhe shefin e rendit të këtij Komisariati, ndërsa si pasojë e dhunës u kanë shkaktuar dëmtime të lehta edhe punonjësve të policisë.

Pas këtij kundërshtimi ndaj efektivëve të policies, personat nga Delvina kanë dëmtuar edhe një automjet të patrullës së policisë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

20 + fourteen =