“Grepi”, koleksioni më i ri i Salvadore Ferragamo

Tendence
241
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2949″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Salvatore Ferragamo ka prezantuar koleksionin e tij të ri të bizhuterive, ndryshe nga herët e tjera stilisti ka përdorur një symbol ikone të maison.
“Grepi” i Salvatore Ferragamo bëhet një koleksion i ri për bizhuteritë “sliding” duke i dhënë një efekt shumë të veçantë. Lineare dhe bukuri janë elemntët që e bëjnë unik këtë koleksion të ri, me të gjitha punime argjendi. Kjo linjë përfshinë vath, byzylyk dhe unaza, duke bërë që maisoni i ri të vlerësojë vetëm ikonën e grepit.
Ndër detajet që spikaten më tepër në këtë koleksion të ri janë që vathët varen nga një zinxhir grepash, ndërsa byzylykët paraqiten si një fashë e gjerë dhe e shumëfishtë duke i dhënë një pamje klasike dhe njëkohësisht shik. Por edhe tek unazat gjendet kjo lojë me tre fasha që mbështjellin gishtin në mënyrë elegante.[/vc_column_text][vc_single_image image=”2948″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2950″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

14 + 17 =