Vidhte energjinë, arrestohet ish-drejtori i qytetit të studentit

AktualitetKryesore
188
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3792″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Bujar Brovina ish-drejtor i Qytetit të Studentit u arrestua këtë të enjte, pasi iu gjetën tre lidhje të paligjshme të energjisë elektrike në vilën e tij 3 katëshe. Grupet e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike dhe Policia e Shtetit evidentuan lidhjet e jashtëligjshme në banesën e Brovinës në Qytet Studenti i cili është njëherësh dhe ish-drejtor i QS-së.

Ishte ministri i Industrisë dhe Energjetikës Damian Gjiknuri i cili nga foltorja e Kuvendit në seancën e së enjtes, bëri publik këtë rast.
Bujar Borovina, eksponent i PD-së, ish-drejtor i Qytet Studentit, vilë tre katëshe me 3 lidhje të paligjshme. Ky është njeriu që ankohet pse i bie në qafë policia, tha Gjiknuri.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

1 + ten =