Sonte Verona-Lazio, Cana jashtë ndërsa Berisha në stol

Sport
475
0
sample-ad

Sonte në darkë, mbyllet java e nëntë e Serie A, me ndeshjen e “Bentegodi”-t, Verona-Lazio. Kryeqytetasit që vijnë pas 4 fitores rradhazi do të synojnë të rimarrin vendin e tretë që mbahet nga Milan, Sampdoria dhe Udinese, ndërsa vendasit synojnë ngjitjen në shkallët e klasifikimit.

Stefano Pioli nuk do ta aktivizojë fare shqiptarin, Lorik Cana, ndërsa ai nuk do të ketë të gatshëm dhe lojtarë të tjerë si Basta, Keita dhe Mauri, ndërsa Etrit Berisha pritet ta nisë ndeshjen nga stoli.

Ndeshja Verona-Lazio do të luhet sonte në orën 20:45.

Ja formacionet e mundshme.

Hellas Verona (4-3-3) – Rafael; Martić, Moras, Márquez, Agostini; Campanharo, Tachtsidis, Hallfreðsson; Nico López, Toni, Jankovic.
Lazio (4-3-3) – Marchetti; Cavanda, De Vrij, Ciani, Radu; Onazi, Biglia, Parolo; Candreva, Djordjevic, Lulic.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

19 + 12 =