Smartfoni “Oppo R5” më I hollë në botë

Shkenceknologji
135
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3704″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Smartfoni Elife S5.1 nga Gionne nuk do të jetë më më I holli në botë. Tani vëndin e tij e ka zënë “Oppo R5”, i prodhuar nga një firmë kineze si pasardhës i R3. Smartfoni i hollë 4.85 milimetra, pra më I hollë se Gionne I cili është 5.15.
Përkundër hollësisë së tij, Oppo R5 ka disa specifika të mira, përfshirë ekranin 5.2-inë full HD AMOLED dhe procesorin 64-bit orta-core Snapdragon 615 që perkrahet nga 2GB RAM. Me peshë vetëm 155 gramë, në pajisje janë të përfshira edhe kamera ballore 13-megapixels dhe ajo për fotografi selfie me 5-megapixeles. Dobësia e këtij telefoni është memoria e brendshme që ka kapacitet vetëm 16 GB. Pritet që Oppo R5 të hidhet në treg në muajin dhjetor me një çmim rreth 499$[/vc_column_text][vc_single_image image=”3705″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

seventeen − 16 =