Shqiptarët presin me protesta Mishel Platinin

FlashSport
236
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”4001″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pas vendimit të UEFA-s për ndeshjen Sërbi-Shqipëri duket se kreu i saj Michel Platini nuk do të gjejë qetësi nga tifozat Shqiptarë. Presidenti ka vizituar Finlandën ku ishte i ftuar nga skuadra vëndase e Helsinkit, por duket se udhëtimi nuk i doli aq i këndshëm pasi atë e pritën një numër i emigrantëve shqiptarëve. Ata i shprehën pakënaqësinë e tyre ndaj vendimit skandaloz të dhënë nga institucioni që ai drejtonë në lidhje me ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd, që u regjistrua me rezultat zyrtarë 3:0 për vendasit.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4003″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Jashtë ndërtesës ku Platini ishte i pranishëm, u dëgjuan thirrje të ndryshme kundër francezit si dhe u shfaqën mbishkrime: UEFA = MAFIA, UEFA = Para të ndyra, UEFA = Korrupsion, Largohu Platini”, e të tjera.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4006″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”4007″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

17 − one =