Superligë, sot luhet derbi i veriut

Sport
344
0
sample-ad

Ditën e sotme do të zhvillohen ndeshjet e raundit të dhjetë të kampionatit të futbollit Shqiptar. Gjithsej do të luhen pesë takime ku ndër to bie në sy derbi i veriut mes skuadrës së Kukësit dhe Vllaznisë. Skuadra shkodrane po përballet me një situatë krize aktualisht dhe një humbje ditën e sotme do ta thellonte më tej atë, ndërsa skuadra e Kukësit aktualisht është ndër pretendetet për ta fituar titullin kampion këtë sezon.

Aktualisht Superligën Shqiptare e kryesojnë dy skuadra, Tirana dhe Partizani, të cilat përballjet e tyre do të jenë, Tirana do të përballet me Apoloninë e Fierit në transfertë, ndërsa skuadra e Partizanit do të ketë një sfidë shumë të vështirë kundër skuadrës së Laçit.

Ja të gjitha përballjet e javës së dhjetë.

14:00                    Kukesi   –              Vllaznia

14:00                    Skenderbeu       –              Elbasani

17:00                    Apolonia Fier     –              KF Tirana

17:00                    Partizani               –              Laci

17:00                    Teuta    –              Flamurtari

Facebook Comments

POST A COMMENT.

twenty + six =