Prezantohet logoja zyrtare e “Kupës së Botës 2018”

Sport
223
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3424″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Organi më i lartë drejtues i futbollit botëror, FIFA, me në krye gjermanin, Sepp Blatter, kanë prezantuar për herë të parë logon zyrtare të “Kupës së Botës 2018”. Prezantimi i emblemës të kampionatit që do të zhvillohet në Rusi, u bë në Moskë.

Presidenti i FIFA-s, Blatter, në eventin special të transmetuar direkt në Moskë, ka qenë i shoqëruar me kapitenin italian, Fabio Canavaro, që fitoi Kupën e Botës në vitin 2006, dhe drejtuesin e Komitetit Organizativ Lokal, Vitali Mutko.

Me prezantimin e logos zyrtare të këtij kompeticioni shumë të rëndësishëm të futbollit botëror, FIFA, ka hedhur zyrtarisht gurin e parë në rrugën e këtij kampionati.[/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”3427,3428,3429″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

one + twelve =