Humb Juventus, Roma e barazon me pikë

Sport
263
0
sample-ad

Nata e sotme ka qenë shumë dramatike për skuadrën e Juventusit pasi ka humbur në sfidën kundër skuadrës së Genoas në minutat e fundit me rezultatin 1-0. Ndërsa skuadra e Romës ka arritur të marrë një fitore të pastër 2-0 kundrjet Cesenas, e cila e bën ekipin kryeqytetas bashkësunduese të kampionatit italian me skuadrën e Juventusit.

Gjithashtu skuadrat si Milani dhe Napoli nuk kanë arritur të marrin fitore në ndeshjet e sotme por kanë barazuar me kundërshtarët e tyre.

Ja rezultatet e takimeve të mbrëmjes së sotme.

Atalanta               1 – 1        Napoli

Cagliari                 1 – 1         AC Milan

Fiorentina           3 – 0        Udinese

Genoa                 1 – 0         Juventus

Inter                     1 – 0         Sampdoria

Palermo               1 – 0        ChievoVerona

Roma                   2 – 0         Cesena

Torino                  1 – 0         Parma

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

three × 2 =