Vladimir Putin me kancer?

AktualitetFlash
344
0
sample-ad

Nuk është një shpjegim i nxituar, por lajmi i dhënë se Vladimir Putin është përfolur se ka kancer ka pushtuar Ukrainë. Lajmet nga Bjellorusia në Poloni kanë raportuar për muaj me rradhë, se kreu i kremlinit ka kancer në palcën kurrizore. Por sipas informacioneve të gazetarit, Richard Johnson të “New York Post”, i cili thonë se ai vuan nga kanceri pankreasit, një nga format më vdekjeprurëse të sëmundjes. Putin po trajtohet nga një mjek i Gjermanisë Lindore, me të cilin ai u takua dekada më parë, ndërkohë që në Dresden ka punuar për shërbimin sekret rus, KGB. Mjeku 84-vjeçar ka provuar, terapi të shumta tek Putini, madje i ka dhënë edhe steroide për t’i ndihmuar e cila duket dhe në pamjen e fryer te Putinit. Veterani britanik i luftës, Cripsin Black, i cili shkruan mbi terrorizmin dhe shërbimet inteligjente, thotë se Vladimir Putin ka liruar oligarkun rus, ish mikun e tij, Mikhail Khodorkovsky, vetëm sepse dëshironte që ndërgjegjja e tij të mbetet e pastër. Disa thonë, sipas NYP, pasi që presidentit rus i kanë mbetur vetëm tre vjet jetë, ai dëshiron të zgjerojë kufirin rus dhe të hyjë në historinë ruse, si një trim dhe luftëtar për të drejtat e rusëve jashtë kufirit të Federatës së Rusisë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

13 + 7 =