Rama takon shtresat në nevojë për çmimin energjisë

AktualitetFlashPolitike
289
0
sample-ad

KRYEMINISTRI JUAJ
Nesër, 29 Tetor, Ora 17:00,
Për Energjinë me Pensionistët dhe Personat me Aftësi të Kufizuar.
Në rjetin social facebook kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Nesër, 29 Tetor, Ora 17:00, do të ketë një takim për Energjinë me Pensionistët dhe Personat me Aftësi të Kufizuar. Takimi vjen pas operacionit të policisë dhe OSHEE për të gjithë ata persona dhe bisnese të cilët vjedhin energjin elektrike. Kru I qeverisë e cilësoi historik operacionin kundër vjedhjes dhe abuzimit të energjisë. “Çdo shqiptar, njeri i arsyeshëm, duhet të bashkohet me qeverinë në këtë përpjekje që ka një karakter historik, nëse duam që të shpëtojmë nga kjo barrë e madhe që i merr frymën vendit tonë dhe nuk e lë të zhvillohet”, u shpreh Rama.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

3 × 1 =