Basha: Do ta çliroj AMA-n nga politika, do tja rrikthej publikut

AktualitetFlashKryesorePolitike
252
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3301″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Gazetarja e vetme për kryetare te AMA-s prezantoi së pari, rekomandimet që ajo kishte nga figura të gazetarisë për këtë post dhe më pas,

njohu komisionin me sfidat dhe prioritetet e saj nëse do ta drejtonte këtë institucion.
Anila Basha tha se synon bashkëpunim intensiv me institucionet europiane të së njëjtës fushë, luftimin e piraterisë në fushën e medias etj. Ajo gjithashtu lexoi edhe një fjalë të shkurtër se cilat ishin përparësitë e saj për këtë post krahasuar me kandidatët e tjerë, duke nisur nga karriera e gjatë në gazetari. Basha tha se ka gati dy dekada në gazetari dhe pasioni e ka bërë të zgjedhë një “martesë” me pasionin e saj dhe jo me një njeri të vetëm. Po ashtu, vuri në dukje se projektin e saj do t’ia vërë në dispozicion të gjtha palëve, edhe opozitës.
Kreu i Komisionit Alfred Peza e falenderoi Bashën ne veçanti duke shtuar me humor “edhe për këtë fjalën e fundit, që ngjante më tepër si “traktat feminist”. Po ashtu, ai vuri në dukje se është e rëndësishme zgjedhja e një njeriu me mbështetje të fortë nga të gjitha krahët.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 + four =