Vritet portieri Afrikan, Senzo Meyiwa

Sport
367
0
sample-ad

Incidenti tragjik ndodhi mbrëmjen e kaluar, ku i mori jetën lojtarit më të dashur të kombëtares afrikane, portierit Senzo Meyiwa. Kapiteni i kombëtares Afrikane dhe i skuadrës Orlando Pirates, është qëlluar për vdekje një orë pasi ka mbaruar ndeshja e e kipit të tij, Orlando kundër Ajax Cape, ku ai kishte qenë i pranishëm.

Akoma nuk janë bërë të ditura motivet për vrasjen e tij, por Shërbimi Policor i Afrikës së Jugut kanë konfirmuar lajmin për ndarjen tragjike nga jeta e futbollistit.

27-vjeçari është deklaruar si i pajetë sapo ka arritur në spital, deklarojnë autoritetet, të cilët u kanë bërë thirrje njerzve të ruajnë qetësinë jashtë spitalit dhe shtëpisë së të ndjerit.

Ndërkohë, Policia vendase akoma nuk ka dhënë një deklaratë zyrtare rreth kësaj çështjeje, vetëm ka pohur për humbjen e jetës së futbollistit, gjithashtu lajmi është konfirmuar edhe nga skuadra aktuale e lojtarit.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

twelve + 16 =