Studentët protestojnë ndaj rritjes së tarifave të studimit

AktualitetKryesore
174
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2795″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sot në mëngjes studentët e Universitetit Politeknik dhe Universitetit te Tiranës u organizuan në protesta duke kerkuar uljen e tarifes se studimit.

Studentët janë vendosur tek korpusi i Universitetit Poltikenikut duke mos lejuar hyrjen e pedagogëve ne mësim.Ata kërkojnë gjithashtu heqjen e tarifës për provimet e mbartuara dhe heqjen e mesatares për të vazhduar studimet e ciklit të dytë (master). Pritet qe studentët ta mbajnë te zaptuar korpusin gjatë gjithë ditës së sotme.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × 1 =