Pas shkarkimit të Çefës dhe Lelçajt, ja dy kandidaturat e reja për KLD-në

AktualitetKryesore
180
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2581″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Partia Socialiste miratoi kandidaturat e Vangjel Kostës dhe Albana Shtyllës për anëtarë të KLD-së, pas shkarkimit nga Kuvendi të dy anëtarëve Elvis Çefa dhe Lulzim Lelçaj. Në mbledhjen e sotme

të grupit parlamentar të PS-së, deputetët socialistë ranë dakord që dy vendet vakant t’i plotësojnë me juristë të njohur. Vangjel Kosta ka shërbyer si ndihmës ligjor në Gjykatën e Lartë, ndërsa tashmë ushtron profesionin e avokatit, ndërsa Albana Shtylla (në foto) ka qenë anëtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ndërsa aktualisht mban postin e Sekretares së Përgjithshme të Kuvendit. Dy kandidaturat e PS-së pritet të miratohen në Komisionin e Ligjeve dhe më pas do të votohen në Kuvend.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × 4 =