“Motorola Droid Turbo” smartfoni më i ri lançohet të martën

Shkenceknologji
351
0
sample-ad

Smartfoni Motorola Droid Turbo të lançohet ditën e martë përkrah uebfaqes së Verizon, Droid Does. Ditët e fundit, imazhe të smartfonit dhe ambalazhimit janë përhapur kudo online. Ndërkohë sipas disa burimeve të tjera, kjo pajisje është tashmë në stok dhe është gati për tu hedhur në treg në 30 tetor.. Në imazhet e publikuara duket se pjese e produktit do të jetë dhe karikuesi Motorola Charger. Smartfoni do të mbështesë rrjetin 4G LTE dhe do të jetë i pajisur me Dual-LED Flash.
Detaje të tjera për Motorola Droid Turbo janë ekrani 5.2 inç QHD, procesori 805 Snapdragon, 3GB RAM, 32GB memorie dhe kamerë 21 megapixel. Ai do të ngarkohet nga një bateri me kapacitet 3900mAh. Gjithashtu do të ketë opsionin e karikimit me anë të wirelessit, Bluetooth, NFC, Wi-Fi dhe GPS. Flitet se çmimi i Motorola Droid Turbo do të fillojë nga 599 $.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

nineteen − 13 =