Bratislav Zhivkoviç: Rusët të gatshëm të luftojnë në Kosovë

AktualitetFlashPolitike
413
0
sample-ad

Bratislav Zhivkoviç komandanti i çetnikëve serbë, i cili kohët e fundit është rikthyer në Serbi nga konfliktet në Ukrainë ku me çetnikë të tjerë kishte luftuar përkrahë separatistëve pro – rusë, ka thënë se mijëra rusë janë të gatshëm të vijnë e të luftojnë në Kosovë. Komandanti i çetnikëve në një intervistë për gazetën serbe “Pravda”, ka folur edhe për Kosovën. Ai ka thënë se rusët janë të gatshëm të vijnë të luftojnë përkrahë nesh për tja rikthyer Kosovën përsëri Sërbis. “Ata vetëm po e presin thirrjen tonë. Ata me padurim janë duke pritur thirrjen për të ardhur në Serbi, me mijëra janë duke pritur”, ka thënë kryeçetniku Zhivkoviç.

Sipas tij, rusët thonë se, pas vuajtjeve të popullit rus në Ukrainë, shumë më mirë e kuptojnë se çfarë ka ndodhur dhe po ndodhë me serbët në Kosovë, dhe atyre u vjen keq që nuk kanë ofruar ndihmë atëherë kur ka qenë edhe më shumë e nevojshme.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five + nineteen =