Beyonce muslimane? Poston ajete Kuranore në Instagram

Showbizz
360
0
sample-ad

Këngëtarja me famë botërore, Beyonce, ka lënë të dyshohet se ajo mund të jetë muslimane, pasi postoi një ajet kuranor në profilin e saj zyrtar në Instagram.

Ajeti kuranor i publikuar nga Beyonce është 100 për qind i vërtet dhe i postuar si fotografi në profilin e saj në Instagram.

Ky postim i Beyoncet ka ngjallur një reagim shumë të madh nga ana e fansave të saj, të cilët të befasuar, e pyesnin në komente për përkatësinë e saj fetare.

Në këto ajet Kuranor të postuar nga këngëtarja, shkruan: “E, pa dyshim se pas vështirësisë është lehtësimi.” ;”Vërtet, pas vështirësisë vjen lehtësimi” (Inshirah, ajeti 5 dhe 6)

Ndërkohë, nuk dihet ende saktësisht se si Beyonce postoi ajetin kuranor dhe për çfarë arsye, por deri tani ky është treguesi kryesor se ajo mund të jetë me përkatësi islame.

Beyonce së fundmi është përfolur se është ndarë nga këngëtari Jay Z, por këto dolën si zëra të pavërtet sepse ata mbyllën me sukses turneun “On The Run”.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eleven − 9 =