20 vjetori i Odës Dibrane

Kulture
245
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”3040″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Oda Dibrane përfundoi të dielën edicionin e 20-të të saj në qytetin e Peshkopisë. Ky koncert tre net u zhvillua në Pallatin e Kulturës Peshkopi dhe një natë në pallatin e Kulturës të Dibrës së Madhe në Maqedoni. Morën pjeë 2 grupe nga Shqipëria, Kosova ,Maqedonia, Mali i Zi dhe Presheva, të cilat performuan për folkun e trevave nga vnin, në këtë performanc ishin përfshirë këngë, valle, humor dhe alegori. Në natën e fundit konkuruan tetë grupe, performoi edhe Ansambli I Shtetit Tiranë, i cili kishte ardhur për të përshëndetur jubileun e 20-të të ‘Odës Dibrane’.
Kryetari i jurisë së këtij festivali, Zef Çoba, ndau çmime e diploma për individë e grupe të veçantë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

five × two =