Superliga, “Kryeqyteti” merr kryesimin

Sport
310
0
sample-ad

Skuadrat e kryeqytetit kanë arritur të marrin fitore në ndeshjet e sotme kundër kundërshtarëve të tyre. Tirana ka arritur të fitojë në një transfertë shumë të vështirë kundër skuadrës së Teutës së Durrësit, me rezultatin 0-1. Ndërsa, skuadra tjetër kryeqytetase, Partizani, ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 në fushën e saj, kundër skuadrës së Elbasanit.

Aktualisht në vend të parë është skuadra e Tiranës, e cila kryeson Superligën Shqiptare, me anë të golavarazhit, pasi me pikë janë në gjendje të barabartë me ekipin tjetër kryeqytetas, Partizanin.

Renditja e superligës vijon si më poshtë, vendin e parë e ndajnë Tirana dhe Partizani me nga 18 pikë secila, pastaj vjen Laçi dhe Kukësi me 16 pikë, Skënderbeu 15 pikë, Flamurtari 13 pikë, Vllaznia 8 pikë, Apolonia dhe Teuta me nga 7 pikë dhe në fund të renditjes gjendet Elbasani me vetem 3 pikë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

three × three =