Home / 2014 / October / 26

Daily Archives: October 26, 2014

Milan i largohet zonës Champions

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2781″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryendeshja e javës së tetë të kampionatit Italian, Seria A, ka vënë përballë njëra-tjetrës, Milanin dhe Fiorentinën, ndeshje kjo që është ndarë në barazim 1-1. Loja ka nisur e qetë nga të dyja kampet respektivë, por kjo qetësi duhej të prishej në minutën e

Read More »

Van Persie heroi i Manchester United, barazon në fund të takimit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2777″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryendeshja e javës së nëntë në Premier League, ajo mes Manchester United dhe Chelsea është ndalur në barazim me rezultatin, 1-1. Pjesa e parë ishte shumë emocionuese me aksione nga të dyja palët, por

Read More »

Superliga, “Kryeqyteti” merr kryesimin

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2774″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Skuadrat e kryeqytetit kanë arritur të marrin fitore në ndeshjet e sotme kundër kundërshtarëve të tyre. Tirana ka arritur të fitojë në një transfertë shumë të vështirë kundër skuadrës së Teutës së Durrësit, me rezultatin

Read More »

Gjiknuri, ftesë norvegjezëve për investime

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2544″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Gjatë vizitës dy ditore në Norvegji, Ministri i Energjitikës dhe i Industrisë Damian Gjiknuri, theksoi eksperiencën dhe asistencën që Shqipëria mund të marrë prej shtetit norvegjes. Në takimin me Ministrin e Naftës dhe të Energjitikës,

Read More »

Transplantimi i qelizave ndihmon të paralizuarin të ecë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2684″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një ekip ndërkombëtar studiuesish po e quan një ‘arritje të madhe” suksesin e një procedure për trasplantimin e qelizave. Sipas këtij ekipi u krijon mundësinë njerëzve të tjerë me sisteme nervore të dëmtuara që nuk ecin dot për shkak të problemeve në shtyllën kurrizore,

Read More »

Presidentët amerikanë, çfarë preferonin të hanin?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”2653″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Presidentët e Amerikës veriore konsumojnë që nga supat e thjeshta, te byreku tradicional me mollë, salcat e mrekullueshme të perimeve, çaji, vera dhe deri te pitet karakteristike me karamele dhe mjaltë.

Read More »

Frika është një këshilltar i keq

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2760″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: Felix STEINER

Read More »

Ekonomia e BE-së në gjendje të vështirë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2751″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: Barbara WESEL

Read More »