Shqiptarët protest para selisë së UEFA-s në Nyon të Zvicrës

AktualitetKryesore
234
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2682″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Qindra protestues shqiptarë që jetojnë në Zvicër kanë protestuar para selisë së UEFA-së. Protestat kundër vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-së, që sot shqiptarët e kanë vazhduar edhe në Nyon të Zvicrës. Protestat e shqiptarëve kanë shpëthyer pas vendimit tendicioz të UEFA-së që dënoi kombëtaren shqiptare edhe pas incidentit të dhunshëm të tifozëve serbë. Shqiptarët e mbledhur para selisë së UEFA-së mbanin të gjithë flamurin kuq e zi dhe tabela ku shkruhej “UEFA RESPECT” dhe “UEFA SAID YES TO RACISM”[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

one × four =