Qyteti fantazmë!

Kuriozitete
253
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2475″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Këto imazhe të frikshme dhe të bukura, zbulojnë atë që ka mbetur nga shtëpitë e familjes që janë të mbushura me rërë në një qytet që dikur ishte i begatë me miniera në një shkretëtirë të thellë  të Afrikës. I braktisur për më shumë se gjysmë shekulli, qyteti fantazmë e Kolmanskop, në shkretëtirën Namib në Namibi jugore, do të shërbejë si sfond i përkryer për një film horror apo për një thriller apokaliptikë, transmeton TetovaSot. Fshati me stil gjerman lulëzoi që kur u zbuluan diamantet në vitin 1908, por shtëpitë u lanë të kalben dhe u braktisën pasi minierat ishin shteruar. Ajo u braktis tërësisht në vitin 1954 dhe tani thuhet se është tejet i përhumbur.[/vc_column_text][vc_single_image image=”2476″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2478″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2479″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2480″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2481″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2483″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2484″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × 2 =