Vendimi i UEFA-s, Shqipëria humbet 3-0 ndeshjen me Serbinë

FlashKryesoreSport
247
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2317″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sot u dha vendimi përfundimtar i UEFA-s, Shqipëria humbet 3-0 ndeshjen me Serbinë në tavolinë. Ndërkohë janë gjobitur me 100 mijë euro Shipëria dhe Serbia. UEFA, ka deklaruar se Serbisë do ti hiqen 3 pikë dhe do te luaj 2 ndeshje pa tifozë.

Ndërkohë, FSHF-ja priste fitoren 3-0 në tavolinë. Presidenti, Armando Duka, është shprehur këto ditë se në rast se vendimi do të ishte kundër Shqipërisë, FSHF-ja do ta ankimonte atë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv.

Gjendja në grupin I është, Shqipëria dhe Danimarka me 4 pikë, Portugalia me 3 pikë kurse Serbia dhe Armenia me vetëm 1 pikë.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

eighteen + 5 =