Serbët të pakënaqur me UEFA-n

Aktualitet
197
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2380″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Vendimi i UEFA-s duket se nuk i ka kënaqur edhe palën Serbe, ku me anë të një deklarate, Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Goran Milanoviç, ka thënë se nuk është i kënaqur me vendimin e UEFA-s për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë.

“Nuk jam i kënaqur. Nuk do të thosha asgjë më shumë, Federata e Futbollit do të dalë me një deklaratë publike”, është shprehur ai për agjencinë serbe të lajmeve, Beta.

UEFA ka dhënë deklaratën e saj zyrtare ku i ka dhënë fitoren skuadrës Serbe, dhe u ka hequr atyre tre pike, gjithashtu ata do të lozin dy ndeshje pa praninë e tifotëve.

Vendimi i UEFA-së, ndëshkon të dyja federatat edhe me shumën e 100 mijë euro.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

4 × 2 =