Reagimi i shtypit europian pas vendimit të UEFA-s

KryesoreSport
257
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2371″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Pas vendimit të UEFA-s, në lidhje me ndeshjen Serbi-Shqipëri, kanë ardhur dhe reagimet e para të shtypit evropian përsa i përket rezultatit 3-0 dhe gjobën ndaj ekipit Shqiptarë.
“Pas dhunës në stadium Serbia fiton 3-0 dhe 2 ndeshje pa tifoz” Daily Mail
“Serbia shpërblehet me fitore”, raporton televizioni britanik, ITV.
“Serbisë iu dha fitorja, por i humbi pikët”, shkruan “Sport24”.
“UEFA e butë për serbët”, shkruajnë mediet në Kroaci.
“Vendimi i UEFA-së, të gjithë humbës”, “La Gazzetta Dello Sport”.
“Serbia shpërblehet me fitore për dhunën në ndeshjen për 2016”, raporton BBC
“Serbia fiton 3-0 por i hiqen 3 pikë dhe 2 ndeshje pa tifoz” shkruan Ansa
“UEFA legjitimoi dhunën dhe racizmin”, është titulli më kuptim plotë që vjen nga media italiane “Toscana News”.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

three × one =