Premiera e shfaqjes “Ata hyjnë pa trokitur” në Teatrin e Metropolit

ArtKultureUncategorized
284
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2394″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Sot, Teatri i Metropolit çel sezonin e tij artistik me shfaqjen “ Ata hyjnë pa trokitur”, një komedi  e regjisorit Armand Bora. Vepra e autorit në fjalë do të vijë nën interpretimin e dy aktorëve të njohur të skenës shqiptare Alfred Trebicka dhe Rozi Kostani.

Në komedinë “Ata hyjnë pa trokitur” bëhet me mjeshtëri një ndërthurje e elementëve te teatrit absurd, ekzistencialist e komik me tragjiken, sarkazmën e ironinë  me qëllimin për të hedhur vështrimin në të gjitha sferat e jetës së shoqërisë shqiptare në periudhën e diktaturës.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

fourteen − nine =