Operacioni “Trafik 2014” sekuestron 1.3 kg heroinë dhe arreston 3 shtetas

AktualitetKronike
222
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Aksioni Antidrogës në Drejtorinë e Policisë Qarkut Tiranë, ka finalizuar një operacion duke goditur në kohë një grup kriminal prej 3 shtetas, si posedues dhe shpërndarës të lëndve narkotike. Operacioni i koduar “Trafik 2014″ ka sekestruar 1.5 kg heroinë të pastër dhe është finalizuar mesditën e sotme. Përgjatë shtrirjes në kohë të këtij hetimi, u arrit identifikimi dhe më pas arrestimi i shtetasve: Lulzim Fregjaj, vjeç 56, banues në Tiranë, Vilfred Cenolli vjeç 49, me banim në Tiranë, Klodian Spahi, vjeç 36, me banim në Tiranë,[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2422″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Burime nga policia bëjnë të ditur se këta shtetas u kapën në një banesë të ndodhur në rrugën e “Durrësit” në Tiranë, përgjatë momenteve të shkëmbimit të lëndës narkotike Heroinë si dhe një shumë të konsiderueshme parash.
Sipas policisë nga hetimet e kryera deri më tani, është arritur të goditet në kohë një linjë trafiku, Turqi – Shqipëri, duke sekuestruar sasinë prej 1.5 kg lëndë e dyshuar Heroinë e pastër, e cila ishte e ndarë në disa pako. Hetimi ka nisur në muajin Gusht të këtij viti, duke bashkëpunuar ngushtësisht me Prokurorinë për Krimet e Rënda. Ky hetim, do të vijoj për të identifikuar të tjerë persona të përfshirë në këtë trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2426″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

three × four =