Home / 2014 / October / 24

Daily Archives: October 24, 2014

Hakerët shqiptarë lëshojnë Dronin edhe në uebfaqen e Qeverisë Sërbe

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2502″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Droni me figurat kombëtare dhe hartën e Shqipërisë së Madhe, i cili para disa ditësh doli edhe në stadiumin e Beogradit, tani ka gjetur edhe një vend tjetër për tu shfaqur. Për disa minuta ai ka dalë edhe në uebfaqen e Qeverisë sërbe.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Read More »

Nike dhe Apple bashkëpunim për një pajisje të re që vishet

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2458″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Nike dhe Apple kanë bashkëpunuar me njëra tjetrën në një sërë projektesh. Përmendim këtu pajisjet FuelBand të Nike-së që kanë sistemin iOS, apo teknologjinë Nike+ që lejon përdoruesit të fusin një çip në shollën e këpucëve dhe të mbledhin

Read More »

BSH: Po tkurren ndjeshëm depozitat në lekë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2375″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Sipas statistikave mujore të publikuara nga Banka e Shqipërisë, depozitat me afat në lekë po tkurren ndjeshëm,

Read More »

Ushqimet që nevojiten për një shëndet të mirë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2368″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një dietë e ushqyeshme është esenciale për të mirëmbajtur shëndetin më të mirë. Ne të gjithë mundohemi të zgjedhim edhe ushqimet, por shpesh na ndodhë që ti anashkalojmë disa ushqime dhe mos t’i hamë.. Këto ushqime janë të pasura me vitamina dhe minerale dhe janë …

Read More »

Era Istrefi fotografi për Fadil Berishën

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2408″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Këngëtarja Era Istrefi ka realizuar një set fotografik për fotografin me famë botërore Fadil Berisha.

Read More »

Diçka e madhe pritet të ndodhë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2420″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: JACQUES ATTALI

Read More »

Dorëhiqet presidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2464″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Vendimi i UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri, ka ndikuar negativisht për presidentin e Federatës së Futbollit të Serbisë, Tomislav Karadziç. Vendimi i UEFA-s e ka çuar atë në dhënien e dorëheqjes

Read More »