Sot luhet Europa Ligë, Partizani Beogradit pret Turqit e Beshiktash

Sport
353
0
sample-ad

Pas dy mbrëmjeve shumë emocinuese të takimeve të Ligës së Kampioneve, është rralla e një tjetër kompeticionit evropian, atij të Europa Ligë. Ditën e sotme do të luhen 23 takimet e fazës së tretë të këtij konpeticioni.

Në këto 23 takime, ku të gjitha kanë rëndësinë e tyre, përballjet më interesante priten të jenë ndeshje si, Inter kundër Saint Etienne, Lille kundër anglezëve të Everton, Young Boys do të presë Napolin, PAOK-u do të presë Fiorentinën dhe ndeshja më e “nxehtë” pritet të jetë ajo mes serbëve të Partizanit të Beogradit kundër shqiponjave turke të Beshiktash.

Ja të gjitha përballjet e sotme.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

1 × 5 =