Home / 2014 / October / 23

Daily Archives: October 23, 2014

Turqit me drone karikaturë për Serbët

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2308″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Skuadra e Beshiktashit është tallur me Partizanin e Beogradit. Turqit kanë krijuar një karikaturë të futbollistët të tyre, Olcan Sahan, në formën e fluturakes së famshme.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Read More »

Telefoni “NOKIA” sdo ekzistoj më

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2261″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kompania “Microsoft” ka konfirmuar zyrtarisht atë që pritej, se javën e ardhshme do të ndalojë përdorimi i emërtimit “Nokia” në telefonat e tyre celularë.

Read More »

Prezantohet "Hennessey Camaro ZL1"

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2252″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Vetura është madhështore, me 170 kuaj-fuqi më shumë se në modelin ZL1. Pasi që krijuesi amerikan i veturave,

Read More »

Dizenjimi i makinave të policisë, drejtori Çipa takim me liceistët

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2287″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Drejtori i Policisë Qarkut Tiranë, Drejtues Ardian Çipa, vijoi takimet mbi konkursin për dizenjimin e makinave të ardhshme të Policisë së Shtetit me një aktivitet të zhvilluar ditën e sotme në shkollën e mesme të Liceut Artistik në Tiranë.

Read More »

'Grateful' singël i komedisë romantike

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2286″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Singli i parë zyrtar i komedisë romantike ‘Beyond the Lights’ ka vokalin e shqipëtares Rita Ora dhe këngës së saj”Grateful”. Kanali zyrtar që i ka të drejtat e këngëve të filmit,

Read More »

Faktorët e çajit në shëndet

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2241″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ka shumë arsye përse ne e shijojmë shumë një filxhan çaji: mund të na pëlqejë aroma, ngrohtësia që përçon në ditët e ftohta të dimrit, ose mund ta gjejmë shumë qetësuese pirjen e çajit përpara një oxhaku.

Read More »

Vipat që nuk ndahen nga nënat e tyre

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2265″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Disa të famshëm kanë pasur privilegjin për të lindur si fëmijë të yjeve të njohur dhe rrugën e tyre drejt famës e kanë pasur të hapur paraprakisht.

Read More »