Rekordi i çmendur i Ligës së Kampionëve

Sport
239
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1893″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Mbrëmjen e kaluar u luajtën tetë takimet e fazës së tretë të ndeshjeve në grupe për kompeticionin evropian, atij të Çampions Ligë. Në tetë takimet e mbrëmshme u shënuan një numër rekord golash në një natë të vetme e këtij kompeticioni, plot 40-të gola.

Ndeshjet që bënë më shumë bujë në arritjen e kësaj goleade ishin fitoret e çmendura të skuadrave si, Bajern Mynih kundër Romës, Shaktjar Donjesk kundër BATE Borisov, Çelsi kundër Maribor dhe Shalke 04 kunder Sportingut të Lizbonës.

Ja rezultatet e tetë takimeve të natës së kaluar:

CSKA Moskë        2 – 2        Mançester Siti

Roma                    1 – 7        Bajern Mynih

APOEL Nikosia    0 – 1        Paris Sën Zhermen

Barcelona             3 – 1        Ajaks

Çelsi                      6 – 0        Maribor

Shalke 04             4 – 3        Sportingu Lizbonës

BATE Borisov      0 – 7        Shaktjar Donjesk

Porto                     2 – 1        Atletiko Bilbao[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

thirteen + 9 =