Olimpiakos mund Juventusin me gol të Kasamit

KryesoreSport
389
0
sample-ad

Skuadra greke e Olimpiakosit ka arritur të fitojë kundër skuadrës italiane të Juventusit me golin e shënuar nga zviceriani me origjinë shqiptare, Pajtim Kasami. Goli i vetëm i këtij takimi që i dha dhe fitoren, u shënua në minutën e 40-të. Goli erdhi pas një super kundërsulmi të zhvilluar nga Olimpiakos, ku gjeti të papërgatitur mbrojtjen e Juventusit.

Ashti si goli edhe festimi i lojtarit ishte tepër i veçantë në sytë e të gjithë teleshikuesve shqiptarë, pasi lojtari me origjinë shqiptare e festoi golin duke formuar shqiponjën dykrenare me duart e tij. Skuadra e juventusit zhytet në një krizë të thellë me marrjen e këtij rezultati negativ, të dytin rrallazi në Ligën e Kampionëve.

Loja ishte e balancuar ndërmjet dy ekipeve, me raste të shumta shënimi, por vetëm skuadra greke arriti të gjejë rrugën e rrjetës. Olimpiakos arrin në shifrën e gjashtë pikëve në grup, ndërsa juventusi me vetëm tre pikë.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

nine − six =