Home / 2014 / October / 22

Daily Archives: October 22, 2014

Arsenal kthen ndeshjen në një minutë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2081″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ekipi i drejtuar nga tekniku francez, Arsene Wenger, ka arritur të marrë një fitore të pabesueshme në minutat e fundit të përballjes kundër skuadrës së drejtuar nga tekniku shqiptar, Besnik Hasi. Skuadra e Hasit

Read More »

Reali mposht Liverpulin për herë të parë në histori

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2066″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Skuadra spanjolle e Real Madrid ka arritur të mposhtë ekipin e Liverpulit për herë të parë në historinë e përballjeve mes dy klubeve. Rezultati i ndeshjes u vendos që në pjesën e parë ku Reali

Read More »

Olimpiakos mund Juventusin me gol të Kasamit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2056″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Skuadra greke e Olimpiakosit ka arritur të fitojë kundër skuadrës italiane të Juventusit me golin e shënuar nga zviceriani me origjinë shqiptare

Read More »

Një qendër ciklonare pritet të godasë gjithë Shqipërinë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2052″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Erëra tepër të forta, ujra detarë tepër të dallgëzuar,stuhi të fuqishme, madje ciklonike, rreshje të dendura shiu dhe rrebeshe, kjo është sinoptika që pritet të sundojë motin shqiptarë përgjatë ditëve në vazhdim. Dita është e sotme ishte fillimi ndërkohë që prelude pritet të …

Read More »

Të shtëna me armë në parlamentin Kanadez

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2032″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Një ushtar kanadez është qëlluar në Memorialin e luftës në Otava dhe më pas personi i armatosur ka hyrë në Parlamentin e Kanadasë. Nga Parlamenti janë dëgjuar të shtëna të tjera zjarri,

Read More »

Hapet ekspozita me foto të diktaturës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2020″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]  Dje pranë Rektoratit në Sheshin “Nënë Tereza” u cel ekspozita “Muzeu i Memories” me foto nga periudha e diktaturës në Shqipëri . Projekti është ideuar dhe realizuar nga Instituti Shqiptar i Studimeve Politike dhe i mbështetur nga Ministria e Kulturës. Në këtë projekt përfshihet …

Read More »

Moody’s vlerëson progresin e Shqipërisë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2018″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Agjencia e kreditimit Moody’s thotë se Shqipëria ka bërë progres në luftën kundër korrupsionit dhe në reformën gjyqësore,

Read More »