Ndeshja Shqipëri-Serbi të luhet në Selanik

FlashPolitikeSport
283
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1789″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryetari i bashkisë së Selanikut, Janis Butaris  është shprehur i gatshëm për të ofruar “ndihmë neutrale” për zbutjen e gjakrave mes Shqipërisë dhe Serbisë. Pasi u bë problem i madh, historia e ndeshjes Serbi-Shqipëri.

Vetë kryetari i bashkisë ka thënë se, Selaniku është gati të ofrojë zhvillimin e ndeshjes në këtë qytetet nëse UEFA vendos që pjesa e mbetur e takimit të luhet në një stadium neutral.

Komisioni i Disiplinës së UEFA-s do të japë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri pas dy ditësh (23 tetor), ndeshje kjo e vlefshme për kualifikuese e Kampionatit Evropian “Francë 2016”. Takimi u ndërpre në minutën e 41’ të pjesës së parë pas incidentit të shkaktuar në fushë.

Butaris thotë se, i ka kërkuar këshillit bashkiak që të marrë në konsideratë një propozim të tillë. Në stadiumin e Selanikut zhvillon ndeshje ekipi i PASOK-ut dhe ka një kapacitet prej 27 770 vende.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

9 − six =