Ndërron jetë stilisti që veshi zonjat e para të Amerikës

Showbizz
204
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1848″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Stilisti I famshëm Oscar de la Renta ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.De la Rente ka lindur më 22 Korrik 1932 në Santo Domingo.Në moshën 18-vjeçare De la Rento nisi studimet për piktur në Madrit, në vitin 1963 ai trasferohet në New York ku nisi të dizenjonte për Elisabeth Arden dhe në 1965 themelon kompaninë e tij në New York. Fillimisht ai u njoh për koleksionet e tij me elementët cigane dhe ruse. Veshjet e tij ishin kryesisht ato të mbrëmjeve dhe kostumet e femrave, ku klientet e tij besnike ishin: Jacqueline Kennedy Onassis,Nancy Reagan dhe Hilary Klinton. Ai ka veshur edhe princesha si Lady Diana dhe princesha Charlen e Monakos. Ai gjithashtu ka dizenjuar fustanet e nusërisë së Kate Bosworth,Jenna Bush etj. Kanë qënë të shumtë të famshmit që kanë shprehur keqardhjen e tyre për vdekjen e Oscar de la Renta.[/vc_column_text][vc_single_image image=”1850″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”1851″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”1852″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

2 × five =