INUK ndal qarkullimin, tritol shumëkatëshit tek Ura e Beshirit

AktualitetKronike
210
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image border_color=”grey” img_link_target=”_self” image=”1704″ img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Vijon Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar aksionin për lirimin e hapësirave publike në segmentin rrugor Tiranë-Vaqarr.
INUK, në deklarat për shtyp ka saktësuar se aksioni do të jetë i përqëndruar në afërsi të urës së Beshirit, ku do të prishet një objekt shumëkatësh. Shembja do të bëhet me shpërthim të kontrolluar dhe për arsye sigurie qarkullimi i mjeteve në segmentin Tiranë-Vaqarr do të ndalet nga ora 13 deri në 15:30. Gjithashtu INUK u kërkon mirkuptim qytetarëve të zonës, për mos kalimin gjatë 2 orë e 30 në atë segmet që ata do ndërhynë
Aksioni INUK do vijoj gjatë ditëve në vazhdim me ndërhyrje të tjera, deri në përfundimin e hapsirave publike në të gjitha segmentet rrugore[/vc_column_text][vc_button2 title=”Text on the button” style=”rounded” color=”blue” size=”md”][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

16 + 11 =