Home / 2014 / October / 21

Daily Archives: October 21, 2014

Kryeministri Rama: Shqipëria e Madhe nuk është projekti ynë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1876″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Shqipëria e Madhe është kryesisht një makth i serbëve, që shfaqet hera – herës edhe tek fqinjë të tjerë apo gjen vend në diskutimin mbi rajonin tonë edhe përmes ndonjë gazetari të huaj që kujton se thotë ndonjë të vërtetë të madhe kur …

Read More »

Rikthehet magjia e Çampions Ligë-s

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1770″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ditën e sotme do të luhen tetë sfidat e javes së tretë të kompeticionit më emocionues evropian për klube, atij të Çampions Ligë. Sfida më  e forte e natës së sotme,

Read More »

Kafeja dhe cigarja një kombinim i keq

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1708″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Disa shkencetarë nga Fakulteti i Mjekësisë në Athinë kanë traguar se kombinimi i kafesë dhe cigares paraqet një rrezik të dukshëm për zemrën dhe enët e gjakut. Për shumë njerëz kafeja e mëngjesit me një cigare është një ritual pa të cilin nuk mund ta …

Read More »

Ekspozita dhe “Qyteti-fantazmë”

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1606″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Projekti i dytë që Ministria e Kulturës i ka mbështetur këtë vit Fondacionit M.A.M (Multidisplinaty Arts Movement). M.A.M, drejtuar nga Ema Andrea e Klod Dedja,

Read More »

Samsung prezantoi telefonin inteligjent "Galaxy S5 Plus"

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1832″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një version i ri i smartfonit “Samsung Galaxy S5 Plus”, ka të integruar një procesor 4-bërthamor 2.5GHz Qualcomm Snapdragon i cili është më i shpejtë në krahasim me modelin aktual “Galaxy S5”.

Read More »

Si mund të vidhesh duke përdorur WiFi publik

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1812″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Në çantën e tij të shpinës, hakeri 34 vjeç, mban një pajisje të vogël të zezë, pak më e madhe se një paketë cigaresh e me një antenë në të. E takova ate rastësisht në një bar në qendër të Amsterdamit.

Read More »

Konkurenca e pandershme rrezikon industrinë e miellit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1847″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Industria e përpunimit të miellit mbyll aktivitetin. Lajmin e bëjnë të ditur Unioni i Prodhuesve të Miellit të Shqipërisë të cilët kanë vendosur të mbyllin aktivitetin,

Read More »