Home / 2014 / October / 20

Daily Archives: October 20, 2014

Cani-Braçe, debate për akcizën e duhanit

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1686″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Debate të ashpra janë zhvilluar në Komisionin parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, për shkak të akcizës. Kryetari I këtij komisioni Erion Braçe dhe ministri I Financave nuk janë kursyer në debat që të mos publikojë para kohe

Read More »

Rama: ata që u lutën për anulimin e vizitës gabuan

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1679″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Gjatë takimit “Shqipëria dhe Italia, partnership për Europën”, kryeministri Edi Rama duke ju referuar shtyrjes së vizitës së tij në Beograd deklaroi,

Read More »

Ky është“Ballisti”që ngriti flamurin shqiptar në Beograd?

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1677″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Ismail Morina, i njohur tashmë si “Ballist Morina”, me shumë gjasë është shqiptari që ngriti dronin mbi stadiumin e Beogradit. Videos së tij i është shtuar tashmë edhe një raport i gazetës serbe “Kurir”,që ka hetuar mbi djaloshin shqiptar.

Read More »

Një betejë e re diplomatike

[vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1667″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Nga: Aleksandër ÇIPA

Read More »

10 qytetet më të vjetra

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1644″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Qytetet janë të mbushura me histori, legjenda dhe në një farë mënyre, janë dëshmi të gjalla të atyre çka paraardhësit kanë lënë si trashgimi. Qytetet me histori mijëravjecare mund tju ofrojnë shumë më shumë se sa thjesht arkitekturën e bukur dhe vecantin unike. Ja …

Read More »

Imiton Klosen, vdes në fushë

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1615″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Një episod i tmerrshëm ka ndodhur të martën e shkuar në Mizoram Premier Ligë, një nga kampionatet e kategorive të ulëta në Indi. Në minutën e 62-të, në sfidën mes Betlehem Vengthlang FCA dhe Chanmari Wuest FC,

Read More »