Real Madrid shkatërron Levanten

Sport
306
0
sample-ad

Real Madrid po vazhdon me fitore në La Liga. Ekipi madrilen e ka mposhtur në udhëtim Levanten me rezultat bindës 0:5.

Pjesa e parë përfundoi 0:2, me golat e realizuar nga Cristiano Ronaldo, në minut1%n e 13-të nga penalltia dhe Javier Hernandez, që shënoi në minutën e 38-të.

Edhe pjesën e dytë dominoi Real Madrid. Ronaldo shënoi për 3:0 në minutën e 61-të, derisa pesë minuta më vonë Rodriguez realizoi për 4:0.

Kurs, rezultatin përfundimtar në këtë takim e vuri Isco, me golin e realizuar tetë minuta pa përfunduar takimi.

Pas kësaj fitore, Real Madrid është ngjitur në vendin e dytë në tabelë me 18 pikë të tubuara, një më pak se lideri i tabelës Barcelona, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Facebook Comments

POST A COMMENT.

two × two =