Bayern Munchin vazhdon kryesimin, ndalet Borussia Dortmund

Sport
249
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1472″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Werder Bremenit me rezultat të thellë 6:0. Kurse, kriza te Borussia Dortmund po vazhdon.
Bayern Munuch po vazhdon me fitore. Ekipi bavarez e ka turpëruar Werder Bremenin, të cilin e mposhti në Allianz Arena me rezultat të thellë 6:0.
Golat për kampion e Gjhermaninë i realizuan Philipp Lahm (20 dhe 79), Xabi Alonso (27), Thomas Muelle (43), Mario Goetze (45 dhe 86).
Pas kësaj fitore, Bayern Munich ka blinduar vendin e parë me 20 pikë të tubuara.
Kurse, Kriza e Borussia Dortmundit po vazhdon. Ekipi i Jurgen Kloppit ka pësuar humbjen e radhës, pasi u mposht nga Kolni me rezultat 2:1.
Pas kësaj humbje, Dortmund gjendet në vendin e 14-të në renditjen tabelore me vetëm 7 pikë të tubuara.
Rezultatet
Bayern Munich 6 – 0 Werder Bremen
FC Cologne 2 – 1 Borussia Dortmund
Freiburg 0 – 2 Wolfsburg
Hannover 96 0 – 2 Borussia Monchengladbach
Mainz 05 2 – 1 Augsburg
VfB Stuttgart 3 – 3 Bayer Leverkusen[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

sample-ad

Facebook Comments

POST A COMMENT.

1 × two =