Home / 2014 / October / 18

Daily Archives: October 18, 2014

Meksikë arestohet kreu i bandës “Guerreros Unidos” për zhdukjen e 43 nxënësve

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1481″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Autoritetet meksikane kanë deklaruar se kanë kapur udhëheqësin e dyshuar të një bande kriminale, i përfshirë në zhdukjen e 43 nxënësve. Sidronio Casarrubias Salgado është udhëheqësi kryesor i bandës Guerreros Unidos . Studentët u zhdukën pranë Igualas,

Read More »

Pas 16 vjetësh, Shqiptarja gjenë vajzën më anë të Facebook-ut

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1476″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Alma Hoxha ishte ndarë me vajzën e saj rreth 16 vjet më parë, pasi bashkëshorti ia kishte rrëmbyer gjatë kohës që jetonin në Gjermani. Hoxha e kërkoi vogëlushen e saj gjithandej, por nuk mundi që ta gjente. Ajo dyshonte se Ambra ndodhej në Shqipëri, por …

Read More »

Bayern Munchin vazhdon kryesimin, ndalet Borussia Dortmund

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1472″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Werder Bremenit me rezultat të thellë 6:0. Kurse, kriza te Borussia Dortmund po vazhdon. Bayern Munuch po vazhdon me fitore. Ekipi bavarez e ka turpëruar Werder Bremenin, të cilin e mposhti në Allianz Arena me rezultat të thellë 6:0.

Read More »

Real Madrid shkatërron Levanten

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1465″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Real Madrid po vazhdon me fitore në La Liga. Ekipi madrilen e ka mposhtur në udhëtim Levanten me rezultat bindës 0:5. Pjesa e parë përfundoi 0:2, me golat e realizuar nga Cristiano Ronaldo, në minut1%n e 13-të nga penalltia dhe Javier Hernandez, që shënoi në …

Read More »

Babai i vërtetë i Khloe Kardashian

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1192″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Ka pasur shumë spekulime për atësinë e saj biologjike. Por sipas raportimeve të reja tregohet se babai i vërtetë i saj është vetë Lionel Richie.

Read More »

Blindohet Ambasada Shqiptare në Beograd pas informacioneve për sulme

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1464″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Pas dhunës në ambasadën Shqiptare në Malin e Zi huliganën Sërb kërcënojnë edhe selin diplomatike në Beograd. Kjo vjen pas incidentit të ndodhur në stadiumin “Partizani” të Beogradit gjatë ndeshjes së të martës Serbi-Shqipëri,

Read More »

Rindizet debati për cigaret elektronike

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1460″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Rregullat më të rrepta për cigaret elektronike, që janë  rekomanduar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, do të vinin në rrezik jetën e mbi 50 mijë vetëve,

Read More »

Chelsea e pandalshme, pesë pikë para Manchester City

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1456″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Chelsea ka shënuar fitore ndaj Crystal Palaces me rezultat 1:2, derisa Arsenali nuk ka arritur më shumë se një barazim përballë Hull Cityt Chelsea po vazhdon me fitore.

Read More »

Nobelisti në letërsi, mjeshtër i kujtesës

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1453″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text] Librat e Modianos tregojnë kryesisht për kohën e pushtimit gjerman të Francës gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe për persekutimin e hebrenjve.

Read More »