Rama: Tirana si Kandahari

Flash
236
0
sample-ad

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”271″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Bllokimi i trotuarëve nga tregtarët ambulantë, krijon jo pak shqetësim për këmbësorët në rrugët kryesore të qytetit të Tiranës. Kjo problematikë, është komentuar edhe nga kryeministri Edi Rama, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale, e ka cilësuar këtë si një kthim mbrapa 15 vjet në kohë.
Shefi i qeverisë, thekson se në tre vjet, referuar kohës që Lulzim Basha është kryetar i Bashkisë, Tirana është kthyer 15 vite mbrapa në kohë.
“E pabesueshme por hidherimisht e vertete: Ne tre vite kthyer pesëmbëdhjetë vjet mbrapa!” shkruan Rama në Twitter. Reagimi ka ardhur pasi ditët e fundit mediat kanë publikuar problematikën shqetësuese të bllokimit të trotuareve në kryeqytet,me pamje që bëjnë të mendosh për një krahasim të mundshëm mes kryeqytetit shqiptar dhe Kandaharit në Afganistan.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Facebook Comments

POST A COMMENT.

1 × 5 =